O nás

Zakladateľka Hypnopôrod Slovakia™:  Miroslava Peťková, Dipl.C.Hyp.

‚Mojou vášňou je motivovať ženy k znovuobjavovaniu ich vnútornej ženskej sily a prirodzených inštinktov, pomáhať im zbavovať sa emocionálnych blokov a znovu nájsť dôveru vo vlastné telo a svoju vlastnú ženskosť.‘

Mirka vyštudovala klinickú hypnoterapiu vo Veľkej Británii. Psychológii  sa venuje od roku 1998 (University of London). V roku 2009 získala diplom z klinickej hypnoterapie, CBT (Kognitívno-behaviorálnej terapie), EFT (Terapie emocionálnej slobody), Master NLP (Neurolingvistického programovania) a koučovania. Medzi jej špecializácie patria Pain management using hypnosis (Zvládanie bolesti pomocou hypnózy), Advanced Regression Therapy (Regresná terapia) a Hypnotherapy for fertility and childbirth. Ako prvá predstavila Hypnopôrod – Monganovej metódu na Slovensku už v roku 2011 po absolvovaní lektorského školenia v inštitúte vo Veľkej Británii. V roku 2014 založila dnes už celoslovenskú organizáciu Hypnopôrod Slovakia, ktorú v súčasnosti vedie Ing. Barbora Pribylincová.

Mirka žije dlhodobo v zahraničí, kde aj profesionálne pôsobí. Špecializuje sa najmä na individuálne terapie, pomáha ženám liečiť traumy, fóbie a problémy s plodnosťou. Je šťastnou mamou dvojičiek, ktoré prišli na svet prirodzene s využitím relaxačných a ‚mindfulness‘ techník, ktoré sú súčasťou kurzov Hypnopôrod Slovakia.

 
Ing. Barbora Pribylincová – certifikovaná hypnoterapeutka a lektorka kurzov

S budúcimi maminkami pracujem v Hypnopôrod Slovakia už od roku 2012 a za tento čas sa pre mňa práca so ženami stala srdcovou záležitosťou. Ako vyštudovaná hypnoterapeutka s vlastnou praxou vediem skupinové a individuálne kurzy Hypnopôrod Slovakia a organizujem pre naše maminky doplnkové kurzy a stretnutia.

Hypnopôrod vnímam ako výbornú komplexnú metódu prípravy na pôrod, ktorej cieľom je ukázať ženám, že  tehotenstvo a pôrod môžu byť pozitívnou a posilňujúcou skúsenosťou pre každú z nás. Veľmi sa teším, že môžem ženy sprevádzať na tejto ceste… Svoju prácu vnímam ako poslanie, ktoré mi robí krajším môj malý syn Tobias.

 


Lektorky kurzov Hypnopôrod Slovakia:

Všetky uvedené lektorky kurzov Hypnopôrod Slovakia absolvovali intenzívny tréning a získali certifikát o absolvovaní lektorského kurzu s opravnenim na vedenie kurzov organizácie Hypnopôrod Slovakia™.

Všetky lektorky kurzov Hypnopôrod Slovakia vedú kurzy v súlade s etickým kódexom našej organizácie, aby sme tak zabezpečili vysokú úroveň našich kurzov pre všetky maminky na celom Slovensku.

Michaela Vajová, PhD. – Banská Bystrica, Zvolen

Som lektorkou aktívnej a vedomej prípravy na materstvo a rodičovstvo v špecializácii Tehujoha, Joga po pôrode a Joga s deťmi.  Pripravujem mamičky na pôrod, pomáham im uvoľniť telo a aj myseľ, tak aby mohli prijať pôrodný proces a materstvo a všetko čo im tieto zážitky a rozhodnutia do života natrvalo prinesú.

V roku 2016 som mala skvelú príležitosť zúčastniť sa s priateľkou, mamičkou, ktorú som pripravovala na pôrod,  kurzu Hypnopôrodu. Oslovil ma ucelený koncept a zrozumiteľnosť tejto metódy pre laickú verejnosť, naozaj pre každú mamičku. Teším sa z príležitosti stať sa lektorkou Hypnopôrodu a možnosti šíriť ju medzi mamičkami.

 

Darina Blahutová, pôrodná asistentka – Krompachy

Takmer tri desaťročia pracujem ako pôrodná asistentka na pôrodnom sále. V roku 2005 som si urobila certifikát psychofyzickej prípravy tehotných žien na pôrod a od vtedy sa aktívne venujem budúcim mamičkám v predpôrodných prípravách. Moja práca ma napĺňa a teší, zažívam nádherné príchody detičiek na svet a zo skúsenosti viem, že aj v dnešnej dobe sa dá zažiť nádherný pôrod.

V mojej práci nachádzam zmysel čo ma viedlo urobiť si lektorský kurz Hypnopôrodu, aby som vedela budúce mamičky čo najlepšie pripraviť a dať im čo najkvalitnejšie informácie, týkajúce sa zvládnutia tak prekrásneho procesu, akým je pôrod – aby si uvedomili svoju silu, ženskosť a hodnotu, ktorú dokážu počas tohto procesu využiť. Každý pôrod je jedinečná a neopakovateľná chvíľa, preto je mojou snahou, aby si čo najviac mamičiek odnášalo z pôrodu tie najkrajšie zážitky . Želám si, aby mamičky chodili na pôrod s príjemným očakávaním a aby ich strach v očiach, s ktorým veľa krát do pôrodnice prichádzajú nahradila láska…

 

Lektorka Hypnopôrod Slovakia - Pôrodná Asistentka Ludka RoznerováĽudmila Rosnerová, pôrodná asistentka – Prešov

Volám sa Ľudmila Rösnerová, som pôrodná asistentka, certifikovaná laktačná poradkyňa a vlastním certifikát na vedenie kurzov psychofyzickej prípravy na pôrod. 
Keď som pred 26 rokmi čakala prvú dcéru, mala som veľmi veľký strach z pôrodu a z pôrodnej bolesti. Hľadala som v našom meste nejakú predpôrodnú prípravu, ale nič také vtedy nebolo.  A tak som prežila dlhý a veľmi bolestivý pôrod, po ktorom som bola veľmi vyčerpaná a nenabehla mi ani laktácia. Keď som čakala druhú dcéru, tak som si povedala, že keď som dokázala zvládnuť taký ťažký pôrod, tak ten druhý už určite zvládnem. Vtedy som si neuvedomila, ako pozitívne som nastavila svoju myseľ, viac som si verila a menej som sa bála. A tak druhý pôrod bol úplne iný, rýchly, s miernymi bolesťami. Táto moja skúsenosť ma viedla k tomu, aby som vtedy ako zdravotná sestra vyštudovala pôrodnú asistenciu a začala som pracovať na gynekologicko – pôrodníckom oddelení, kde vediem aj kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod. Svoju prácu robím s láskou a empatiou k mamičkám, pretože som bola jednou z nich. Keďže veľa mamičiek má veľký strach z pôrodu, vnímam Hypnopôrod  ako výbornú metódu na cielené odbúranie strachu z pôrodu a z pôrodnej bolesti. A preto ma teší a duševne napĺňa, ak môžem budúcim mamičkám pomôcť prostredníctvom Hypnopôrodu, aby prežívali počas tehotenstva, pôrodu a v popôrodnom období viac pozitívnych emócií, čo má pozitívny dopad aj na ich dieťatko a partnera. 

 

Mgr. Lucia Molokáčová, PhD. – Košice

V roku 2005 som ukončila jednoodborové magisterské štúdium FF Prešovskej Univerzity – odbor Psychológia. Po skončení štúdia som pôsobila striedavo v oblasti pracovnej a klinickej psychológie   a. V súčasnosti pracujem ako ambulantná psychologička a zároveň si dokončujem špecializačný odbor: klinická psychológia.

Každý človek je jedinečný a potrebuje individuálny prístup a starostlivosť. Bude mi potešením byť Vaším sprievodcom a v spolupráci s Vami tak vytvoriť bezpečné a príjemné prostredie takého nádherného okamihu akým je príchod Vášho dieťaťa na tento svet. Nech je táto udalosť jedinečným zážitkom.

 

Mgr. Hana Rollová – Bratislava, Nitra

Som v prvom rade mamou dvoch akčných chlapcov, Lukáška a Tomáška. Aktuálne pôsobím ako lektorka, dula v zácviku (v rámci združenia Slovenské duly) a poradkyňa pri nosení detí. S budúcimi rodičmi sa stretávam na kurzoch Hypnopôrod Slovakia od roku 2018.

Pôrod vnímam ako jedinečnú cestu, ako spoločnú cestu ženy a dieťatka, ktorá zásadným spôsobom ovplyvní náš život. Moja vlastná skúsenosť ma priviedla k poslaniu podporovať ženy v tejto etape života, aby nestrácali silu, ktorú v sebe nosia a šíriť povzbudenie, že pôrod môže byť aj nádherným a posilňujúcim zážitkom. Po prvom, traumatickom pôrode, som sa pri druhom tehotenstve rozhodla absolvovať kurz hypnopôrodu. Chcela som to jednoducho zažiť inak… Celá teória aj praktické cvičenia, ktoré som sa tu naučila mi úplne zmenili vnímanie pôrodu. Zbavila som sa strachu a našla dôveru v seba a moje dieťa.  Vďaka hypnopôrodným technikám som priviedla na svet svojho druhého syna bezbolestne a pokojne. Bol to nádherný zážitok a bonusom navyše bolo kľudné bábätko a moja popôrodná eufória, akú som zažila v ďalších týždňoch!

Hoci na všetko, čo život prináša sa pripraviť samozrejme nevieme, som presvedčená, že pripravovať sa na tak dôležité obdobie v našom živote ako je tehotenstvo, pôrod a šestonedelie, rozhodne stojí za to! Hypnopôrod Slovakia môže byť aj pre Vás tou ideálnou prípravou v tejto etape života.

 

Gabriela Janovičová – Trnava

Som mama troch dnes už dospelých detí a už aj šťastná babina. Už od roku 2009 sa venujem úžasnej individuálnej práci s tehotnými, rodiacimi a dojčiacimi ženami ako dula, laktačná poradkyňa a poradkyňa pri nosení detí, od roku 2011 aj ako občianska aktivistka a spoluzakladateľka Občianskeho združenia Ženské kruhy. Na svojej ceste citlivo vnímam, akú významnú a dôležitú úlohu hrá pôrod v živote ženy i jej dieťaťa.  Intenzívne pocity,  ktoré pri ňom žena cíti, ju ovplyvňujú na dlhé roky v rôznych úrovniach života, ako manželku, matku, milenku či priateľku. Rovnako dôležitý je spôsob príchodu na tento svet aj pre každé dieťa, ktoré je už u mamy v brušku vnímavou a vedomou bytosťou a ktoré je počas prirodzeného  pôrodu jeho aktívnym účastníkom.

Hypnopôrod je pre mňa výnimočným projektom, prostredníctvom ktorého sa ženy dokážu zbaviť strachu,  uvoľniť sa a sústrediť do takej miery, že pôrod môžu vnímať ako jednoduchý, jemný, pokojný a  bezbolestný proces.  Teším sa, že môžem svoje znalosti ponúkať ženám aj  v príjemnej a uvoľnenej atmosfére kurzov Hypnopôrodu.  Zmeňme pôrody a zmeníme svet.

 

Ing. Tatiana Baníková – Prešov

Moje materstvo ma priviedlo na úžasnú a fascinujúcu cestu poznania, cestu po ktorej kráčam spolu s našimi troma detičkami a skvelým manželom po boku. Táto cesta materstva ma priviedla aj k tomu, že dnes som certifikovanou laktačnou poradkyňou a poradkyňou nosenia detí. Lektorkou Hypnopôrodu Slovakia som sa rozhodla stať hlavne preto, že som po mojom druhom pôrode dostala silnú vnútornú túžbu pre osvetu verejnosti o tom, aký môže byť pôrod nádherným, silným a posilňujúcim zážitkom na celý život. Druhý pôrod bol pre mňa ako ženu a matku úplným znovuzrodením, vo vlastnej ženskej sile. Som nesmierne šťastná a vďačná Bohu za to, že som mohla okúsiť tento jedinečný okamih, aj vďaka absolvovaniu kurzu Hypnopôrod Slovakia, ktorý bol len ďalším krôčikom k môjmu vytúženému pôrodu. Tretie tehotenstvo a aj pôrod som prežila už vedome, vo vlastnej sile a maximálne pripravená, odovzdaná celému procesu. Na základe svojej skúsenosti by som chcela odovzdávať ďalej poznanie, že pôrod je pre nás ženy ten najkrajší okamih, že žena sa po pôrode má cítiť plná energie, šťastná, naplnená láskou k svojmu novonarodenému dieťatku. Veľmi túžim po tom, aby takto s láskou, rešpektom a úplným odovzdaním sa pôrodnému procesu prichádzali na svet nové ľudské bytosti. Veľmi ma teší, že vám budem môcť týmto nádherným spôsobom sprostredkovať najnovšie poznatky a informácie o tom, ako funguje naše telo, myseľ a celý pôrodný proces. Pretože na tom, ako rodíme a ako sa rodia na svet naše deti nesmierne záleží!

 

Petra Zubová – Trenčín

Milujem cestovanie, čítanie kníh a vzdelávanie sa v oblasti výchovy detí, ako laik „hltám“ všetky informácie o molekulárnej medicíne. A z toho praktického hľadiska, vediem vlastnú minifirmu, ktorá sa venuje stavebníctvu 🙂 K Hypnopôrodu som sa dostala ako mamička v očakávaní a doteraz ďakujem Bohu za to, že mi do cesty poslal tých správnych ľudí. Už moje tehotenstvo bolo pre mňa úžasné, pretože to, že sa stanem mamou, mi pripadalo celý čas neuveriteľne zázračné. Môj pôrod bol vďaka príprave pre mňa doteraz tým najsilnejším zážitkom v živote. Vedela, cítila som, že je vo mne sila celého ženstva.

Myslím si, že je veľmi dôležité posúvať ďalej vedomosť a vlastnú skúsenosť toho, aký môže byť pôrod úžasný zážitok na celý život. Každá žena si zaslúži mať príležitosť priviesť dieťatko do pokojného a milujúceho prostredia. A preto som sa stala lektorkou kurzov Hypnopôrodu. Pretože pôrod nemusí byť len o tom, ako to čo najrýchlejšie „prežiť“, ale najmä o uvedomení si svojej vlastnej sily a nekonečnej múdrosti našich detí, ktoré nosíme pod srdcom. Pretože oni presne vedia, čo je pre nich najlepšie, treba ich len počúvať.

 

PhDr. Klára Nógell Ürögi – Dunajská Streda a okolie, maďarsky hovoriace mamičky

Vyštudovala psychológiu, jej špecializáciou sú relaxačné metódy, venuje sa autogénnemu tréningu a symbolicko-meditačným technikám, pracuje s deťmi aj dospelými. V súčasnosti je šťastnou mamou dlho očakávaného synčeka. Počas tehotenstva nacvičovala a využívala techniky hypnopôrodu, ktoré vnímala ako zvlášť nápomocné. Ich prostredníctvom odbúravala strach z pôrodu a pôrodných  bolestí, naučila sa dôverovať si, svojmu telu, procesu pôrodu a svojmu bábätku. Pôrod ako zázračný proces ju úplne očaril, rozhodla sa venovať hypnopôrodu preto, aby pomohla mamičkám uvedomiť si, že majú možnosť voľby a pôrod môžu prežiť ako nezabudnuteľný, krásny, rozhodujúci okamih svojho života.

 

Gabriela Tribulová – Košice

Som mamou troch úžasných bytostí, ktoré ma svojim príchodom na svet mnohému naučili a priviedli ma na cestu poznávania tém týkajúcich sa tehotenstva, pôrodu a materstva. Na tejto ceste ma sprevádzalo mnoho inšpiratívnych osôb a preto viem aké dôležité je mať sa o koho oprieť pri hľadaní seba, svojich túžob a skutočných potrieb v období, kedy sa žena rodí v matku. Toto poznanie vo mne vzbudilo túžbu byť taktiež oporou pre ženy v tomto nádhernom období života, v Košiciach vediem pravidelné kurzy gravidjogy, som certifikovaná lektorka nosenia (Z břicha na břicho) a dojčenia detičiek (Přirozené kojení). 

Kurz hypnopôrodu považujem za úžasný projekt, ktorý svojou ucelenou formou nielen informuje, no pomáha maminkám prežiť nádherné tehotenstvo, odstrániť prípadný strach, či obavy a pripraviť sa na svoj nádherný pôrod v harmónii s prírodou. Som šťastná, že tento odkaz môžem šíriť aj ja a teším sa na všetky maminky aj oteckov, ktorých táto cesta osloví. 

 

Veronika Mišíková – Záhorie

Volám sa Veronika Mišíková a pochádzam z Holíča. Mám veľmi rada prírodu a nachádzam v nej vždy mnoho odpovedí na moje otázky. Milujem čítať a vzdelávať sa. K tomu mi obrovsky pomáhajú moje 2 poklady, ktoré mi denne ukazujú kto som a ako sa môžem zlepšovať. Už od malička ma očarilo ľudské zmýšľanie, vzorce a návyky, ktoré mnohokrát majú len málo spoločné s tým, kto sme. Preto sa venujem psychológii, jóge, osobnému rozvoju, výchove detí a zaujímam sa aj o východnú medicínu.

To všetko ma priviedlo k Hypnopôrodu ako ucelenému komplexu, ktorý skrýva mnohé dary. Vďaka technikám Hypnopôrodu som mohla zažiť liečivý pôrod, ktorý môj život posunul do inej úrovne vedomia. Rozhodla som sa stať lektorkou Hypnopôrodu preto, lebo mi pomohol postaviť sa späť do svojej sily. A to by som želala nielen každej žene, ale celej novej rodine, ktorá vzniká tak nádherným momentom, akým pôrod môže byť, keď sa na neho s láskou a úctou k tomu nádhernému stvoreniu pripravujeme. Najdôležitejšia investícia je predovšetkým tá do seba, čohokoľvek sa to týka.

 

Gabriela Šalamúnová – Bratislava

K hypnopôrodu som sa dostala počas svojho prvého tehotenstva, kedy ma ovládal veľký strach z pôrodu. Od mojej mamky som od malička počúvala aký bol môj pôrod ťažký… No čosi mi napovedalo, že pôrod môže byť aj iný. Vnútorne som cítila, že úžasný okamih zrodenie dieťatka môže byť najkrajším zažitkom v živote matky a bola som odhodlaná urobiť všetko preto aby náš pôrodný príbeh bol nezabudnuteľný a neopísatelne krásny. Potrebovala som spracovať svoj strach a pozitívne sa naladiť. Hľadala som informácie a rozhodla sa absolvovať kurz hypnopôrodu. Ten prevýšil všetky moje očakávania a vďaka nemu som sa neuveritelne tešila na den ‚D‘:). Synček sa narodil prirodzene, hladko za pomoci techník hypnopôrodu a pre nás s manželom to bol najkrajší deň v živote.

Pri svojom druhom tehotenstve som si  kurz zopakovala, oprášila staré vedomosti a doplnila nové. Dcérka bola otočená koncom pánvovým no verila som, že sa nám spoločne podarí porodiť prirodzene a hladko. Aj sa tak naozaj stalo:) Vďaka hypnopôrodu som vedela ako pracovať so svojim telom a nie proti nemu, naučila som sa  správne dýchať, úžasne reláxacie mi dávali pozitívnu energiu a zaplavovali ma pokojom a radosťou z tehotenstva a blížiaceho sa pôrodu,

Aj vďaka hypnopôrodu som zažila krásne dva pôrody a rada by som šírila osvetu tomuto hnutiu. Aby každá žena spomínala na pôrod s láskou a s úsmevom a tešila sa na ďalsie tehotenstvo:)

 

Alexandra Gulič – Poprad, Liptovský Hrádok

Som maminka vytúženého syna, na ktorého sme čakali 7 rokov. Tento dlhý čas ma previedol mnohými skúsenosťami, uvedomeniami, pádmi, vzletmi, zákrokmi, medicínskymi aj alternatívnymi cestami… No a na konci boli dve čiarky na tehotenskom teste  Na dieťatko som sa veľmi tešila, ale neuveriteľne som sa bála pôrodu a bolesti. Vedela som, že musím nájsť spôsob ako mať krásny pôrod, o ktorom budem svojím deťom rozprávať s láskou, hrdosťou a úsmevom. A našla som Hypnopôrod. Som z celého srdca vďačná, že vďaka nemu sme s mojím manželom a synčekom prežili úžasný pôrod, že som dokázala pomôcť svojmu telu a bábätku a že môj muž ma dokázal neuveriteľne podporovať a viesť ma, keď ja som už nevládala.

A po tejto skúsenosti som vedela, že to potrebujem šíriť ďalej, povedať o Hypnopôrode každému, kto bude chcieť počúvať, pretože veľmi záleží na tom, ako na svet privádzame svoje deti a na tom, ako sa pri tom cítime. Ako lektorka Hypnopôrodu môžem budúcim maminkám pomôcť prekonať strach, obavy, nedôveru, dodať im odvahu, vieru v seba, svoje telo, ich bábätko a pripraviť ich na pokojný a prirodzený pôrod, na ktorý budú s láskou spomínať. Milé maminky, teším sa na vás ♥

 

Mirka Mateičková – Piešťany

Volám sa Mirka Mateičková, som z Piešťan a momentálne som na materskej dovolenke so svojím synčekom Matúškom, ktorý prišiel na svet pomocou techník Hypnopôrodu. Sama na sebe viem, aké jednoduché je prežiť bezbolestný, ľahký a nádherný pôrod a chcem, aby každá žena dostala rovnakú šancu na takýto zažitok. Čím viac pokojných pôrodov, tým viac šťastných mamičiek a detí. A na tom záleží.

 

Janka Jankowska – Bratislava; Dunajská Lužná a okolie

Som mama troch detí, certifikovaná laktačná poradkyňa a človek, ktorý miluje prírodu a byť s ňou spojený.

Hypnopôrod ma posunul na iný level a pomohol mi zažiť môj pôrod taký, aký by mali zažívať vsetky ženy. Teším sa, že pomocou kurzov Hypnopôrodu budem môcť ukázať mamičkám, ako pôrod môže vyzerať a ako sa môžu naučiť spolupracovať so svojim telom a vnímať prichádzajúce bábätko.

 

Bc. Adriana Čerňanová – Galanta, Sereď

Moje meno je Bc. Adriána Čerňanová. Som vydatá a doma mám 11-ročného syna Tomáška. Momentálne pracujem ako učiteľka v materskej škole. Už od detstva ma spájalo puto s deťmi, práca s nimi. Mojim snom bolo stať sa pôrodnou asistentkou, žiaľ sa tak nestalo a som rada, že už ako dospelej sa mi podarilo vyštudovať a naplniť si svoj detský sen.

Zaoberám sa alternatívnou medicínou a som veľmi rada, že aj vďaka nej som objavila Hypnopôrod. Ako lektorka Hypnopôrodu by som budúcim mamičkám chcela odovzdať čo najviac informácií o pôrode. Podporiť ich a zároveň byť ich oporou, aby si boli vedomé toho, že samotný pôrod dieťatka je pre nich len príjemný zážitok a najkrajší pocit na svete.

 

Andrea Hlavatá 

Moja motivácia viesť kurz Hypnopôrodu u nás v Nitre je, že sama som mala prípravu na hypnopôrod a aj samotný uvoľnený hypnopôrod. Som prvorodička, no svoj prvý pôrod som si tým, že som rodila v prirodzenom prostredí, s použitím techník Hypnopôrodu, užila naplno a mám z neho najkrajší životný zážitok. 

Presne na takýto zážitok chcem pripraviť aj ostatné maminky a ukázať im aký môže byť pôrod prirodzený, bezbolestný, vzrušujúci a spirituálny ako bol aj môj pôrod s malým Noemom pred 4 mesiacmi :)…. Teším sa už teraz na vsetky maminky, ktoré budem môcť viesť týmto úžasným obdobím, aby priviedli svoje božské bábätká v ľahkosti, harmónii a s láskou…

 

Ing. Zuzka Jurčagová – Individuálne kurzy v Bratislave a okolí

Študovala som na Ekonomickej univerzite v Bratislave a do nástupu na materskú dovolenku som pracovala v oblasti ekonómie. Od roku 2011 sa zaujímam o etikoterapiu a uplatňujem vo svojom živote jej princípy. 

Som matkou dcérky, ktorá sa aj vďaka metóde Hypnopôrodu narodila prirodzene a bezbolestne. Tento úžasný zážitok ma inšpiroval k tomu, aby som sa sama stala lektorkou Hypnopôrodu, pretože je dôležité, akým spôsobom privádzame na svet naše deti. Prajem si, aby si bola každá žena istá svojou schopnosťou a vnútornou silou porodiť svoje dieťatko prirodzene, pokojne, bezpečne, bezbolestne a s láskou.

 

Janka Van Niekerk – Banská Bystrica

Som maminkou dvoch krásnych dievčatiek a zástankyňou prirodzených pôrodov. Dlhodobo som žila v zahraničí, kde som pracovala a študovala v oblasti kreativity a designu. Páči sa mi holistický prístup k životu, kde svet nie je čiernobiely. Hrá nespočetným množstvom farieb, obdtieňov a odleskov a tieto robia každý jeho okamih jedinečným.

Jedným z takýchto vzácnych okamihov v živote je aj narodenie dieťatka. Nadšenie pre prirodzené pôrody, ktoré veľmi rada zdieľam, ide ruka v ruke s mojími vlastnými hypnopôrodnými zážitkami. Tieto som mala možnosť okúsiť na vlastnej koži pri narodení obidvoch mojich dcérok. Sú to emotívne veľmi silné chvíle, ktoré sa každej matke vryjú navždy hlboko do pamäti. Som preto veľmi šťastná, že môžem pomôcť budúcim mamičkám tešiť sa na blížiaci sa moment ich pôrodu a prežiť ho tak, aby naň raz mohli spomínať s láskou, nadšením a ako na pozitívnu a posilňujúcu skúsenosť.

 

Ing. Drahomíra Bučeková – Severné Írsko (UK), Komárno (SK)

Vlastné skúsenosti a zážitky ma priviedli k myšlienke venovať sa budúcim a novým mamičkám. Moje osobné presvedčenie ma viedlo k hľadaniu informácií o tom ako to môže byť. Mala som to šťastie, že som mala značnú podporu a dostatok vstupných podkladov, aby som sa slobodne rozhodla, ktorým smerom sa uberať.

Hypnopôrod zmenil môj pohľad a prístup k mnohým veciam. Najmä mi pomohol krásne a nerušene priviesť na svet moje dieťa a stať sa matkou. Už počas tehotenstva boli situácie, pri ktorých som si hovorila, že toto by mali vedieť všetky budúce mamičky a po pôrode sa podobné príležitosti opakovali. Vtedy som sa rozhodla, že sa začnem vzdelávať, aby som pomohla ženám dôverovať v ich schopnosti a nadobudnúť nádherné zážitky, ktoré budú sprevádzať najkrajšie obdobie ich života a zotrvajú ešte dlho v ich mysliach a srdciach.

 

Helena Forgacs Hanzelová – Bratislava, Hainburg an der Donau, Bad Deutch-Altenburg

Som maminou dvoch úžasných detičiek, dvoch super hovawartov a jedného drzého kocúra. Vyštudovala som religionistiku, ale venovala som sa účtovníctvu. Priznám sa, že deti ma veľmi nelákali, chcela som len chovať psov. Avšak už po prvom pôrode som zistila, že ich určite chcem mať čo najviac. Mala som obrovské šťastie, že som vtedy stretla svoju pôrodnú asistentku aj že ma môj manžel plne podporil. Vedela som len, že chcem rodiť do vody a kde určite nie. Osobne som zažila, aký pekný môže byť pôrod v nemocnici a potom aký ešte úplne iný, jednoduchší, uvoľnený, bezbolestný je ten s hypnopôrodnou prípravou. Po mojom ženskom prerode sa pôrody stali témou č.1. Hľadám. Čítam. Počúvam. Vzdelávam sa. Lebo viem, ako na pôrode záleží. Túžim po tom, aby na tento svet prichádzali detičky, tieto krásne bytosti, INAK t.j. dôstojne, slobodne, bez strachu a bolesti, v kruhu milujúcich ľudí. Aby sa pritom žena nerušene zrodila v matku a nová rodina prešla silným zomknutím a scelením sa… Aby tento neuveriteľný zážitok mohli zdieľať ďalší a ďalší…

Ďalšie vzdelanie: Paramana Doula kurz u svetoznámeho lekára a pôrodníka Dr. Michela Odenta a Liliany Lammers v Londýne, október 2017