O nás

Zakladateľka Hypnopôrod Slovakia™:  Miroslava Peťková, Dipl.C.Hyp.

‚Mojou vášňou je motivovať ženy k znovuobjavovaniu ich vnútornej ženskej sily a prirodzených inštinktov, pomáhať im zbavovať sa emocionálnych blokov a znovu nájsť dôveru vo vlastné telo a svoju vlastnú ženskosť.‘

Mirka vyštudovala klinickú hypnoterapiu v Londýne, je certifikovanou lektorkou kurzov HypnoPôrodu – Monganovej metódy (pre certifikát kliknite TU), certifikovaná lektorka a terapeutka Hypnózy pre pôrod a zvládania bolesti pomocou hypnózy, certifikovaná terapeutka pre ‚Postnatal Mental Health‘, terapeutka Hypno-Fertility a ‚The Fertile Body Method‘ a životná koučka.

Psychológii sa venuje už od roku 1998, kedy nastúpila na ďiaľkové štúdium psychológie na Londýnskej Univerzite (University of London). V roku 2004 prešla na špecializované štúdium klinickej hypnoterapie, CBT (Kognitívno-behaviorálnej terapie), EFT (Terapie emocionálnej slobody) a neskôr aj NLP (Neurolingvistického programovania) a koučovania. Špecializuje sa na holistickú (celostnú) terapiu žien s problémami plodnosti a prípravu budúcich mamičiek na pokojný a nežný pôrod.

‚Naše deti si zaslúžia prichádzať na svet s láskou, nehou, ohľaduplnosťou a uznaním ako vedomé ľudské bytosti, ktorými v skutočnosti sú.‘
 

Ďaľšie tréningy a špecializácie:

– Paramana Doula – školenie u svetoznámeho lekára a pôrodníka Dr. Michela Odenta a
                              Liliany Lammers v Londýne
– Fyziológia pôrodu – Hypnobirthing Institute – Manchester, UK
– Pain Management (Zvládanie bolesti pomocou hypnózy) – London College of Clinical Hypnosis – Londýn
– Hypnosis for Childbirth (Hypnóza pre pôrod) – London College of Clinical Hypnosis – Londýn
– Post Natal Mental Health – London College of Clinical Hypnosis – Londýn
 

V súčastnosti pôsobí striedavo v zahraničí a na Slovensku. Je členkou profesionálnych organizácií:

  • The Hypnobirthing Association UK (HBa)
  • Complementary and Natural Healthcare Council (CNHC)
  • General Hypnotherapy Standard Council (GHSC)
  • General Hypnotherapy Register (GHR)
  • Association of NLP (ANLP)
  • Slovenská Asociácia Koučov (SAKO)

Mirka je zároveň zakladateľkou iniciatívy Inspired Women a Inspired Moms, organizátorkou prvého medzinárodného ženského summitu na Slovensku, Inspired Women 2013 www.inspiredwomen2013.com IWOS – online summitu pre ženy www.inspiredwomen.sk/onlinesummit a prvého medzinárodného summitu na Slovensku pre (nielen) mamičky,  Inspired Moms 2016 www.inspiredmoms.sk 


 

Lektorky kurzov Hypnopôrod Slovakia™:

Všetky uvedené lektorky kurzov Hypnopôrod Slovakia™ absolvovali intenzívny lektorský tréning a získali certifikát o absolvovaní lektorského kurzu a oprávnenie na vedenie kurzov Hypnopôrod Slovakia™.

Všetky certifikované lektorky kurzov Hypnopôrod Slovakia™ vedú kurzy v súlade s etickým kódexom našej organizácie, aby sme tak zabezpečili vysokú úroveň našich kurzov pre všetky maminky na celom Slovensku.

Ing. Barbora Pribylincová – Bratislava, Stredné Slovensko

S budúcimi maminkami pracujem v Hypnopôrod Slovakia už od roku 2013 a za tento čas sa pre mňa práca so ženami stala srdcovou záležitosťou :). Ako vyštudovaná hypnoterapeutka s vlastnou praxou vediem skupinové aj individuálne kurzy, na ktorých pracujeme s maminkami na sebe. Na kurzoch sa učíme uvoľniť telo a myseľ, tak, aby pracovali v náš prospech a nie proti nám, pracujeme na identifikovaní strachov a blokov, na posilnení sebadôvery a znovunájdení ženskej sily, ktorú všetky v sebe máme. 

Hypnopôrod vnímam ako výbornú komplexnú metódu prípravy na pôrod, ktorej cieľom je ukázať ženám, že  pôrod môže byť pozitívnou a posilňujúcou skúsenosťou pre každú ženu. Preto sa veľmi teším, že môžem ženy sprevádzať na tejto ceste.

Michaela Vajová, PhD. – Banská Bystrica, Zvolen

Som lektorkou aktívnej a vedomej prípravy na materstvo a rodičovstvo v špecializácii Tehujoha, Joga po pôrode a Joga s deťmi.  Pripravujem mamičky na pôrod, pomáham im uvoľniť telo a aj myseľ, tak aby mohli prijať pôrodný proces a materstvo a všetko čo im tieto zážitky a rozhodnutia do života natrvalo prinesú.

V roku 2016 som mala skvelú príležitosť zúčastniť sa s priateľkou, mamičkou, ktorú som pripravovala na pôrod,  kurzu Hypnopôrodu. Oslovil ma ucelený koncept a zrozumiteľnosť tejto metódy pre laickú verejnosť, naozaj pre každú mamičku. Teším sa z príležitosti stať sa lektorkou Hypnopôrodu a možnosti šíriť ju medzi mamičkami.

 

Darina Blahutová, pôrodná asistentka – Východné Slovensko

Takmer tri desaťročia pracujem ako pôrodná asistentka na pôrodnom sále. V roku 2005 som si urobila certifikát psychofyzickej prípravy tehotných žien na pôrod a od vtedy sa aktívne venujem budúcim mamičkám v predpôrodných prípravách. Moja práca ma napĺňa a teší, zažívam nádherné príchody detičiek na svet a zo skúsenosti viem, že aj v dnešnej dobe sa dá zažiť nádherný pôrod.

V mojej práci nachádzam zmysel čo ma viedlo urobiť si lektorský kurz Hypnopôrodu, aby som vedela budúce mamičky čo najlepšie pripraviť a dať im čo najkvalitnejšie informácie, týkajúce sa zvládnutia tak prekrásneho procesu, akým je pôrod – aby si uvedomili svoju silu, ženskosť a hodnotu, ktorú dokážu počas tohto procesu využiť. Každý pôrod je jedinečná a neopakovateľná chvíľa, preto je mojou snahou, aby si čo najviac mamičiek odnášalo z pôrodu tie najkrajšie zážitky . Želám si, aby mamičky chodili na pôrod s príjemným očakávaním a aby ich strach v očiach, s ktorým veľa krát do pôrodnice prichádzajú nahradila láska…

 

Mgr. Lucia Molokáčová, PhD. – Košice

V roku 2005 som ukončila jednoodborové magisterské štúdium FF Prešovskej Univerzity – odbor Psychológia. Po skončení štúdia som pôsobila striedavo v oblasti pracovnej a klinickej psychológie   a. V súčasnosti pracujem ako ambulantná psychologička a zároveň si dokončujem špecializačný odbor: klinická psychológia.

Každý človek je jedinečný a potrebuje individuálny prístup a starostlivosť. Bude mi potešením byť Vaším sprievodcom a v spolupráci s Vami tak vytvoriť bezpečné a príjemné prostredie takého nádherného okamihu akým je príchod Vášho dieťaťa na tento svet. Nech je táto udalosť jedinečným zážitkom

 


Mirka Mateičková – 
Piešťany

Volám sa Mirka Mateičková, som z Piešťan a momentálne som na materskej dovolenke so svojím synčekom Matúškom, ktorý prišiel na svet pomocou techník Hypnopôrodu. Sama na sebe viem, aké jednoduché je prežiť bezbolestný, ľahký a nádherný pôrod a chcem, aby každá žena dostala rovnakú šancu na takýto zažitok. Čím viac pokojných pôrodov, tým viac šťastných mamičiek a detí. A na tom záleží.

 

Janka Jankowska – Bratislava; Dunajská Lužná a okolie

Som mama troch detí, certifikovaná laktačná poradkyňa a človek, ktorý miluje prírodu a byť s ňou spojený.

Hypnopôrod ma posunul na iný level a pomohol mi zažiť môj pôrod taký, aký by mali zažívať vsetky ženy. Teším sa, že pomocou kurzov Hypnopôrodu budem môcť ukázať mamičkám, ako pôrod môže vyzerať a ako sa môžu naučiť spolupracovať so svojim telom a vnímať prichádzajúce bábätko.

 

Bc. Adriana Čerňanová – Galanta, Sereď, Trnava, Nitra

Moje meno je Bc. Adriána Čerňanová. Som vydatá a doma mám 11-ročného syna Tomáška. Momentálne pracujem ako učiteľka v materskej škole. Už od detstva ma spájalo puto s deťmi, práca s nimi. Mojim snom bolo stať sa pôrodnou asistentkou, žiaľ sa tak nestalo a som rada, že už ako dospelej sa mi podarilo vyštudovať a naplniť si svoj detský sen.

Zaoberám sa alternatívnou medicínou a som veľmi rada, že aj vďaka nej som objavila Hypnopôrod. Ako lektorka Hypnopôrodu by som budúcim mamičkám chcela odovzdať čo najviac informácií o pôrode. Podporiť ich a zároveň byť ich oporou, aby si boli vedomé toho, že samotný pôrod dieťatka je pre nich len príjemný zážitok a najkrajší pocit na svete.

 

Andrea Hlavatá – Nitra

Moja motivácia viesť kurz Hypnopôrodu u nás v Nitre je, že sama som mala prípravu na hypnopôrod a aj samotný uvoľnený hypnopôrod. Som prvorodička, no svoj prvý pôrod som si tým, že som rodila v prirodzenom prostredí, s použitím techník Hypnopôrodu, užila naplno a mám z neho najkrajší životný zážitok. 

Presne na takýto zážitok chcem pripraviť aj ostatné maminky a ukázať im aký môže byť pôrod prirodzený, bezbolestný, vzrušujúci a spirituálny ako bol aj môj pôrod s malým Noemom pred 4 mesiacmi :)…. Teším sa už teraz na vsetky maminky, ktoré budem môcť viesť týmto úžasným obdobím, aby priviedli svoje božské bábätká v ľahkosti, harmónii a s láskou…

 

Ing. Zuzka Jurčagová – Individuálne kurzy v Bratislave a okolí

Študovala som na Ekonomickej univerzite v Bratislave a do nástupu na materskú dovolenku som pracovala v oblasti ekonómie. Od roku 2011 sa zaujímam o etikoterapiu a uplatňujem vo svojom živote jej princípy. 

Som matkou dcérky, ktorá sa aj vďaka metóde Hypnopôrodu narodila prirodzene a bezbolestne. Tento úžasný zážitok ma inšpiroval k tomu, aby som sa sama stala lektorkou Hypnopôrodu, pretože je dôležité, akým spôsobom privádzame na svet naše deti. Prajem si, aby si bola každá žena istá svojou schopnosťou a vnútornou silou porodiť svoje dieťatko prirodzene, pokojne, bezpečne, bezbolestne a s láskou.

 

Janka Van Niekerk – Banská Bystrica

Som maminkou dvoch krásnych dievčatiek a zástankyňou prirodzených pôrodov. Dlhodobo som žila v zahraničí, kde som pracovala a študovala v oblasti kreativity a designu. Páči sa mi holistický prístup k životu, kde svet nie je čiernobiely. Hrá nespočetným množstvom farieb, obdtieňov a odleskov a tieto robia každý jeho okamih jedinečným.

Jedným z takýchto vzácnych okamihov v živote je aj narodenie dieťatka. Nadšenie pre prirodzené pôrody, ktoré veľmi rada zdieľam, ide ruka v ruke s mojími vlastnými hypnopôrodnými zážitkami. Tieto som mala možnosť okúsiť na vlastnej koži pri narodení obidvoch mojich dcérok. Sú to emotívne veľmi silné chvíle, ktoré sa každej matke vryjú navždy hlboko do pamäti. Som preto veľmi šťastná, že môžem pomôcť budúcim mamičkám tešiť sa na blížiaci sa moment ich pôrodu a prežiť ho tak, aby naň raz mohli spomínať s láskou, nadšením a ako na pozitívnu a posilňujúcu skúsenosť.

 

Ing. Drahomíra Bučeková – Severné Írsko (UK), Komárno (SK)

Vlastné skúsenosti a zážitky ma priviedli k myšlienke venovať sa budúcim a novým mamičkám. Moje osobné presvedčenie ma viedlo k hľadaniu informácií o tom ako to môže byť. Mala som to šťastie, že som mala značnú podporu a dostatok vstupných podkladov, aby som sa slobodne rozhodla, ktorým smerom sa uberať.

Hypnopôrod zmenil môj pohľad a prístup k mnohým veciam. Najmä mi pomohol krásne a nerušene priviesť na svet moje dieťa a stať sa matkou. Už počas tehotenstva boli situácie, pri ktorých som si hovorila, že toto by mali vedieť všetky budúce mamičky a po pôrode sa podobné príležitosti opakovali. Vtedy som sa rozhodla, že sa začnem vzdelávať, aby som pomohla ženám dôverovať v ich schopnosti a nadobudnúť nádherné zážitky, ktoré budú sprevádzať najkrajšie obdobie ich života a zotrvajú ešte dlho v ich mysliach a srdciach.

 

Helena Forgacs Hanzelová – Bratislava, Hainburg an der Donau, Bad Deutch-Altenburg

Som maminou dvoch úžasných detičiek, dvoch super hovawartov a jedného drzého kocúra. Vyštudovala som religionistiku, ale venovala som sa účtovníctvu. Priznám sa, že deti ma veľmi nelákali, chcela som len chovať psov. Avšak už po prvom pôrode som zistila, že ich určite chcem mať čo najviac. Mala som obrovské šťastie, že som vtedy stretla svoju pôrodnú asistentku aj že ma môj manžel plne podporil. Vedela som len, že chcem rodiť do vody a kde určite nie. Osobne som zažila, aký pekný môže byť pôrod v nemocnici a potom aký ešte úplne iný, jednoduchší, uvoľnený, bezbolestný je ten s hypnopôrodnou prípravou. Po mojom ženskom prerode sa pôrody stali témou č.1. Hľadám. Čítam. Počúvam. Vzdelávam sa. Lebo viem, ako na pôrode záleží. Túžim po tom, aby na tento svet prichádzali detičky, tieto krásne bytosti, INAK t.j. dôstojne, slobodne, bez strachu a bolesti, v kruhu milujúcich ľudí. Aby sa pritom žena nerušene zrodila v matku a nová rodina prešla silným zomknutím a scelením sa… Aby tento neuveriteľný zážitok mohli zdieľať ďalší a ďalší…

Ďalšie vzdelanie: Paramana Doula kurz u svetoznámeho lekára a pôrodníka Dr. Michela Odenta a Liliany Lammers v Londýne, október 2017

 

 

 


Lektorka laktačného kurzu a kurzu kontaktného rodičovstva:   
Mgr. Silvia Galatová

Poradkyňa pri dojčení, dula, lektorka tehotenských a ženských kruhov  

Vyštudovala FF UK, odbor Japonský jazyk a medzikultúrna komunikácia a po štúdiách absolvovala trojročný študijno-pracovný pobyt v Austrálii. Po návrate na Slovensko pracovala v oblasti marketingu. Keď sa jej narodila druhá dcéra, stala sa certifikovanou poradkyňou pri dojčení a absolvovala v Londýne výcvik pre duly pod vedením Dr. Michela Odenta a jeho spolupracovníčky Liliany Lammers. V súčasnosti pôsobí ako  poradkyňa pri dojčení, vedie tehotenské a ženské kruhy, prípravy na dojčenie pre tehotné a podporné skupiny pre dojčiace matky. Je študentka Školy empatie (Psychosophie Academy of Central Europe). Má dve dcéry a so svojím partnerom žije v Bratislave.

Tešíme sa na všetky hypnomaminky, ktoré privítame na našich kurzoch 🙂