O nás

Zakladateľka Hypnopôrod Slovakia™:  Miroslava Peťková, Dipl.C.Hyp.

‚Mojou vášňou je motivovať ženy k znovuobjavovaniu ich vnútornej ženskej sily a prirodzených inštinktov, pomáhať im zbavovať sa emocionálnych blokov a znovu nájsť dôveru vo vlastné telo a svoju vlastnú ženskosť.‘

Mirka vyštudovala klinickú hypnoterapiu vo Veľkej Británii. Psychológii  sa venuje od roku 1998 (University of London). V roku 2009 získala diplom z klinickej hypnoterapie, CBT (Kognitívno-behaviorálnej terapie), EFT (Terapie emocionálnej slobody), Master NLP (Neurolingvistického programovania) a koučovania. Medzi jej špecializácie patria Pain management using hypnosis (Zvládanie bolesti pomocou hypnózy), Advanced Regression Therapy (Regresná terapia) a Hypnotherapy for fertility and childbirth. Ako prvá predstavila Hypnopôrod – Monganovej metódu na Slovensku už v roku 2011 po absolvovaní lektorského školenia v inštitúte vo Veľkej Británii. V roku 2014 založila dnes už celoslovenskú organizáciu Hypnopôrod Slovakia.

Mirka sa špecializuje najmä na individuálne terapie, pomáha ženám liečiť traumy, fóbie a problémy s plodnosťou. Je šťastnou mamou dvojičiek, ktoré prišli na svet prirodzene s využitím relaxačných a ‚mindfulness‘ techník, ktoré sú súčasťou kurzov Hypnopôrod Slovakia.

 
Ing. Barbora Pribylincová – certifikovaná hypnoterapeutka a lektorka kurzov

S budúcimi maminkami pracujem v Hypnopôrod Slovakia už od roku 2012 a za tento čas sa pre mňa práca so ženami stala srdcovou záležitosťou. Ako vyštudovaná hypnoterapeutka s vlastnou praxou vediem skupinové a individuálne kurzy Hypnopôrod Slovakia a organizujem pre naše maminky doplnkové kurzy a stretnutia. Som tiež lektorkou Yin Yogy, masáží bábätiek a aktuálne si pre vás dorábam kurz Gravidjógy a Jógy s deťmi, aby som sa vám mohla venovať aj na spoločných hodinách kde sa budeme uvoľňovať, spomaľovať a ladiť na seba a bábätko.

Hypnopôrod vnímam ako výbornú komplexnú metódu prípravy na pôrod, ktorej cieľom je ukázať ženám, že  tehotenstvo a pôrod môžu byť pozitívnou a posilňujúcou skúsenosťou pre každú z nás. Som maminkou dvoch úžasných detí a na ich príchod na svet spomínam veľmi rada a s láskou. 

Michaela Vajová, PhD. – Banská Bystrica, Zvolen

Som lektorkou aktívnej a vedomej prípravy na materstvo a rodičovstvo v špecializácii Tehujoha, Joga po pôrode a Joga s deťmi.  Pripravujem mamičky na pôrod, pomáham im uvoľniť telo a aj myseľ, tak aby mohli prijať pôrodný proces a materstvo a všetko čo im tieto zážitky a rozhodnutia do života natrvalo prinesú.

V roku 2016 som mala skvelú príležitosť zúčastniť sa s priateľkou, mamičkou, ktorú som pripravovala na pôrod,  kurzu Hypnopôrodu. Oslovil ma ucelený koncept a zrozumiteľnosť tejto metódy pre laickú verejnosť, naozaj pre každú mamičku. Teším sa z príležitosti stať sa lektorkou Hypnopôrodu a možnosti šíriť ju medzi mamičkami.

 

Darina Blahutová, pôrodná asistentka – Krompachy

Takmer tri desaťročia pracujem ako pôrodná asistentka na pôrodnom sále. V roku 2005 som si urobila certifikát psychofyzickej prípravy tehotných žien na pôrod a od vtedy sa aktívne venujem budúcim mamičkám v predpôrodných prípravách. Moja práca ma napĺňa a teší, zažívam nádherné príchody detičiek na svet a zo skúsenosti viem, že aj v dnešnej dobe sa dá zažiť nádherný pôrod.

V mojej práci nachádzam zmysel čo ma viedlo urobiť si lektorský kurz Hypnopôrodu, aby som vedela budúce mamičky čo najlepšie pripraviť a dať im čo najkvalitnejšie informácie, týkajúce sa zvládnutia tak prekrásneho procesu, akým je pôrod – aby si uvedomili svoju silu, ženskosť a hodnotu, ktorú dokážu počas tohto procesu využiť. Každý pôrod je jedinečná a neopakovateľná chvíľa, preto je mojou snahou, aby si čo najviac mamičiek odnášalo z pôrodu tie najkrajšie zážitky . Želám si, aby mamičky chodili na pôrod s príjemným očakávaním a aby ich strach v očiach, s ktorým veľa krát do pôrodnice prichádzajú nahradila láska…

 

Mgr. Hana Rollová – Bratislava, Nitra

Som v prvom rade mamou dvoch akčných chlapcov, Lukáška a Tomáška. Aktuálne pôsobím ako lektorka, dula v zácviku (v rámci združenia Slovenské duly) a poradkyňa pri nosení detí. S budúcimi rodičmi sa stretávam na kurzoch Hypnopôrod Slovakia od roku 2018.

Pôrod vnímam ako jedinečnú cestu, ako spoločnú cestu ženy a dieťatka, ktorá zásadným spôsobom ovplyvní náš život. Moja vlastná skúsenosť ma priviedla k poslaniu podporovať ženy v tejto etape života, aby nestrácali silu, ktorú v sebe nosia a šíriť povzbudenie, že pôrod môže byť aj nádherným a posilňujúcim zážitkom. Po prvom, traumatickom pôrode, som sa pri druhom tehotenstve rozhodla absolvovať kurz hypnopôrodu. Chcela som to jednoducho zažiť inak… Celá teória aj praktické cvičenia, ktoré som sa tu naučila mi úplne zmenili vnímanie pôrodu. Zbavila som sa strachu a našla dôveru v seba a moje dieťa.  Vďaka hypnopôrodným technikám som priviedla na svet svojho druhého syna bezbolestne a pokojne. Bol to nádherný zážitok a bonusom navyše bolo kľudné bábätko a moja popôrodná eufória, akú som zažila v ďalších týždňoch!

Hoci na všetko, čo život prináša sa pripraviť samozrejme nevieme, som presvedčená, že pripravovať sa na tak dôležité obdobie v našom živote ako je tehotenstvo, pôrod a šestonedelie, rozhodne stojí za to! Hypnopôrod Slovakia môže byť aj pre Vás tou ideálnou prípravou v tejto etape života.

 

Ing. Tatiana Baníková – Prešov

Moje materstvo ma priviedlo na úžasnú a fascinujúcu cestu poznania, cestu po ktorej kráčam spolu s našimi troma detičkami a skvelým manželom po boku. Táto cesta materstva ma priviedla aj k tomu, že dnes som certifikovanou laktačnou poradkyňou a poradkyňou nosenia detí. Lektorkou Hypnopôrodu Slovakia som sa rozhodla stať hlavne preto, že som po mojom druhom pôrode dostala silnú vnútornú túžbu pre osvetu verejnosti o tom, aký môže byť pôrod nádherným, silným a posilňujúcim zážitkom na celý život. Druhý pôrod bol pre mňa ako ženu a matku úplným znovuzrodením, vo vlastnej ženskej sile. Som nesmierne šťastná a vďačná Bohu za to, že som mohla okúsiť tento jedinečný okamih, aj vďaka absolvovaniu kurzu Hypnopôrod Slovakia, ktorý bol len ďalším krôčikom k môjmu vytúženému pôrodu. Tretie tehotenstvo a aj pôrod som prežila už vedome, vo vlastnej sile a maximálne pripravená, odovzdaná celému procesu. Na základe svojej skúsenosti by som chcela odovzdávať ďalej poznanie, že pôrod je pre nás ženy ten najkrajší okamih, že žena sa po pôrode má cítiť plná energie, šťastná, naplnená láskou k svojmu novonarodenému dieťatku. Veľmi túžim po tom, aby takto s láskou, rešpektom a úplným odovzdaním sa pôrodnému procesu prichádzali na svet nové ľudské bytosti. Veľmi ma teší, že vám budem môcť týmto nádherným spôsobom sprostredkovať najnovšie poznatky a informácie o tom, ako funguje naše telo, myseľ a celý pôrodný proces. Pretože na tom, ako rodíme a ako sa rodia na svet naše deti nesmierne záleží!